U14 Plate 2018-19

Page last updated 7 February 19

Teams qualifying for the following round are highlighted in red.

Shield Contact Details

Teamlines


1st Round   (by 8th December)

St.Paul’s HS v. Stonelaw HS 2-6
Hyndland Sec. v. Auchinleck Ac. 1-0
Garnock Community Campus v. Calderside Ac. 1-0
St.Peter the Apostle HS v. St.Ninian’s HS Giffnock 0-3
Bannerman HS v. All Saints Sec. 1-1 (5-4 pens)
Largs Ac. v. Strathaven Ac. 3-0
Stewarton Ac. v. Knightswood Sec. 1-0
Trinity HS Rutherglen v. Kilmarnock Ac. 1-0
Paisley Grammar v. Lenzie Ac. 4-0
Hermitage Ac. v. Gryffe HS 5-2
Greenwood Ac. v. Linwood HS 1-0
Firrhill HS v. Taylor HS 1-0
Balerno HS v. Denny HS 1-0
Currie HS v. Holy Rood HS 0-1
St.Mungo’s HS v. Graeme HS 0-1
Wallace HS v. North Berwick HS 5-0
Stirling HS v. Balfron HS 8-6
Boroughmuir HS v. Forrester HS 1-0
Ellon Ac. v. Fortrose Ac. 1-0
Perth HS v. Dingwall Ac. 1-0
Breadalbane Ac. v. Glenwood HS 1-0
Monifieth HS v. Carnoustie HS 1-1 (5-4 pens)
Beath HS v. Banchory Ac. 1-0
Balwearie HS v. Glenrothes HS 1-0

 

2nd Round   (by 19th January)

Largs Ac. v. Garnock Community Campus 2-0
Paisley Grammar v. Campbeltown Grammar 2-0
Stewarton Ac. v. Stonelaw HS
Trinity HS Rutherglen v. Greenwood Ac. 2-0
Hyndland Sec. v. St.Ninian’s HS Giffnock 2-9
Bannerman HS v. Hermitage Ac. 2-4
Gracemount HS v. Boroughmuir HS 1-2
St.Ninian’s HS Kirkintilloch v. Holy Rood HS 5-2
Wallace HS v. Royal HS 6-3
Firrhill HS v. Armadale Ac. 2-0
Chryston HS v. Cumbernauld Ac. 7-1
Graeme HS v. Stirling HS 3-4
Balerno HS v. Coltness HS 1-0
Ellon Ac. v. Breadalbane Ac. 0-2
Beath HS v. Perth HS 4-3
Monifieth HS v. Balwearie HS 3-0

 

3rd Round   (by 23rd February)

Monifieth HS v. Wallace HS
Firrhill HS v. St.Ninian’s HS Kirkintilloch
Paisley Grammar v. St.Ninian’s HS Giffnock
Stewarton Ac. or Stonelaw HS v. Breadalbane Ac.
Chryston HS v. Beath HS
Balerno HS v. Stirling HS
Boroughmuir HS v. Trinity HS Rutherglen
Hermitage Ac. v. Largs Ac.


4th Round   (by 16th March)

Firrhill HS or St.Ninian’s HS Kirkintilloch v. Chryston HS or Beath HS

Boroughmuir HS or Trinity HS Rutherglen v. Hermitage Ac. or Largs Ac.

Balerno HS or Stirling HS v. Stewarton Ac. or Stonelaw HS or Breadalbane Ac.

Monifieth HS or Wallace HS v. Paisley Grammar or St.Ninian’s HS Giffnock

 

Semifinals   (by 27th April)

Boroughmuir HS or Trinity HS Rutherglen or Hermitage Ac. or Largs Ac.
v.
Monifieth HS or Wallace HS or Paisley Grammar or St.Ninian’s HS Giffnock

 

Firrhill HS or St.Ninian’s HS Kirkintilloch or Chryston HS or Beath HS
v.
Balerno HS or Stirling HS or Stewarton Ac. or Stonelaw HS or Breadalbane Ac.