Hampden Park Glasgow: 0141 620 4570|John.Watson@scottish-football.com
U13 Plate 2018-192018-12-14T02:40:54+00:00

U13 Plate 2018-19

Supported by

SSFA Patron Gary Hughes

Page last updated 13 December 18

Teams qualifying for the following round are highlighted in red.

Shield Contact Details

Teamlines

 

1st Round  (by 8th December)

Stonelaw HS v. John Paul Ac.
Girvan Ac. v. Calderside Ac.
Greenwood Ac. v. Hyndland Sec. 1-9
Oban HS v. Calderglen HS 3-6
St.Peter the Apostle HS v. Our Lady & St.Patrick’s HS 9-3
Gleniffer HS v. Kilmarnock Ac. 1-0
Preston Lodge HS v. Grangemouth HS 8-1
St.Ninian’s HS Kirkintilloch v. Airdrie Ac. 9-1
Chryston HS v. Forrester HS
Dunblane HS v. James Young HS 1-0
St.Maurice’s HS v. Queensferry HS 1-0
Wallace HS v. St.Margaret’s HS 6-3
St.Augustine’s HS v. Coatbridge HS
Taylor HS v. James Gillespie’s HS 4-1
Inverurie Ac. v. Glenrothes HS 1-0
Beath HS v. Banchory Ac.
Balwearie HS v. Queen Anne HS 1-0

 

2nd Round   (by 19th January)

Gryffe HS v. Lenzie Ac.
Stonelaw HS or John Paul Ac. v. Girvan Ac. or Calderside Ac.
Dumfries Ac. v. St.Peter the Apostle HS
Calderglen HS v. Hyndland Sec.
Jordanhill School v. Woodfarm HS
Douglas Ac. v. Gleniffer HS
Bathgate Ac. v. Preston Lodge HS
Dunblane HS v. St.Kentigern’s Ac.
St.Ninian’s HS Kirkintilloch v. Taylor HS
Denny HS v. Larbert HS
Wallace HS v. St.Maurice’s HS
George Watson’s College v. St.Augustine’s HS or Coatbridge HS
Chryston HS v. Balfron HS
Levenmouth Ac. v. Balwearie HS
Inverurie Ac. v. Harris Ac.
Glenwood HS v. Beath HS or Banchory Ac.


3rd Round   (by 23rd February)

Bathgate Ac. or Preston Lodge HS v. Inverurie Ac. or Harris Ac.
Calderglen HS or Hyndland Sec. v. Chryston HS or Balfron HS
Dunblane HS or St.Kentigern’s Ac. v. St.Ninian’s HS Kirkintilloch or Taylor HS
Denny HS or Larbert HS v. Dumfries Ac. or St.Peter the Apostle HS
Glenwood HS or Beath HS or Banchory Ac. v. Stonelaw HS or John Paul Ac. or Girvan Ac. or Calderside Ac.
Jordanhill School or Woodfarm HS v. Douglas Ac. or Gleniffer HS
George Watson’s College or St.Augustine’s HS or Coatbridge HS v. Wallace HS or St.Maurice’s HS
Levenmouth Ac. or Balwearie HS v. Gryffe HS or Lenzie Ac.


4th Round   (by 16th March)

George Watson’s College or St.Augustine’s HS or Coatbridge HS or Wallace HS or St.Maurice’s HS v. Calderglen HS or Hyndland Sec. or Chryston HS or Balfron HS

Denny HS or Larbert HS or Dumfries Ac. or St.Peter the Apostle HS v. Levenmouth Ac. or Balwearie HS or Gryffe HS or Lenzie Ac.

Bathgate Ac. or Preston Lodge HS or Inverurie Ac. or Harris Ac. v. Glenwood HS or Beath HS or Banchory Ac. or Stonelaw HS or John Paul Ac. or Girvan Ac. or Calderside Ac.

Dunblane HS or St.Kentigern’s Ac. or St.Ninian’s HS Kirkintilloch or Taylor HS v. Jordanhill School or Woodfarm HS or Douglas Ac. or Gleniffer HS


Semifinals   (by 27th April)

George Watson’s College or St.Augustine’s HS or Coatbridge HS or Wallace HS or St.Maurice’s HS or Calderglen HS or Hyndland Sec. or Chryston HS or Balfron HS
v.
Dunblane HS or St.Kentigern’s Ac. or St.Ninian’s HS Kirkintilloch or Taylor HS or Jordanhill School or Woodfarm HS or Douglas Ac. or Gleniffer HS

Denny HS or Larbert HS or Dumfries Ac. or St.Peter the Apostle HS or Levenmouth Ac. or Balwearie HS or Gryffe HS or Lenzie Ac.
v.
Bathgate Ac. or Preston Lodge HS or Inverurie Ac. or Harris Ac. or Glenwood HS or Beath HS or Banchory Ac. or Stonelaw HS or John Paul Ac. or Girvan Ac. or Calderside Ac.