Hampden Park Glasgow: 0141 620 4570|John.Watson@scottish-football.com
U15 National Trophy 2017-182018-04-25T18:48:30+00:00

U15 National Trophy 2017-2018

Group 1

Aberdeenshire  3  Angus  2            (Wed 8 Nov, Inverurie, 1.30)
Aberdeen  4  Aberdeenshire  2       (Wed 15 Nov, Spain Park, Banks o’ Dee, 2.00)
Angus  2  Aberdeen  3                     (Tues 31 Oct, Forfar Community Campus Astroturf, 2.00)

P W D L F A Pts
Aberdeen 2 2 0 0 7 4 6
Aberdeenshire 2 1 0 1 5 4 3
Angus 2 0 0 2 2 6 0

Group 2

Dundee  4  North of Scotland  6      (Thur 16 Nov, University Astroturf, 1.30)
Fife  2  Dundee  4                             (Tues 3 Oct, East Fife FC, 2.00)
North of Scotland  3  Fife  6             (Wed 29 Nov, Dingwall Ac.)

P W D L F A Pts
Fife 2 1 0 1 8 7 3
Dundee 2 1 0 1 8 8 3
North of Scotland 2 1 0 1 9 10 3

Group 3

West Lothian  4  Lanarkshire  1          (Wed 6 Dec)
Ayrshire  3  Forth Valley  2                 (Thur 9 Nov, Ayr Academy, 3:15pm)
Forth Valley   Lanarkshire  0            (Wed 25 Oct)
Ayrshire  4  West Lothian  1               (Wed 25 Oct, Ayr Academy, 3.30)
Lanarkshire  5  Ayrshire  3                  (Wed 22 Nov, Jock Stein, Hillhouse, Hamilton, 3.15)
Forth Valley  6  West Lothian  1          (Wed 22 Nov, Forthbank Astro, Stirling, 2.00)

P W D L F A Pts
Ayrshire 3 2 0 1 10 8 6
Forth Valley 3 2 0 1 14 4 6
West Lothian 3 1 0 2 6 11 3
Lanarkshire 3 1 0 2 6 13 3

Group 4

Paisley  6  Dumfries & Galloway  0           (Tues 3 Oct, Parklea, 3.30)
Glasgow   Edinburgh  1                          (Mon 27 Nov)
Edinburgh  3  Dumfries & Galloway  2     (Wed 1 Nov, St.Augustine’s HS, 4.00)
Glasgow   Paisley  1                               (Mon 30 Oct, Toryglen, 2.00)
Dumfries & Galloway   Glasgow  3        (Mon 20 Nov)
Edinburgh  1  Paisley  5                             (Wed 11 Oct, St.Augustine’s HS, 4.00)

P W D L F A Pts
Glasgow 3 3 0 0 8 3 9
Paisley 3 2 0 1 12 3 6
Edinburgh 3 1 0 2 5 10 3
Dumfries and Galloway 3 0 0 3 3 12 0

Quarterfinals

Aberdeen  0  Forth Valley  0  (4-5 pens)     (Tues 6 Feb, Spain Park)
Ayrshire  3  Dundee  0                                (Thur 1 Feb, Ayr Academy, 3.00)
Glasgow  Aberdeenshire  0
Fife  2  Paisley  2  (2-3 pens)

Semifinals

Glasgow  Paisley  0             (Tues 27 Feb, Toryglen)
Ayrshire  7  Forth Valley  0           (Wed 7 Mar)

Final

Glasgow  4  Ayrshire  0       (Tues 24 Apr, Rugby Park, Kilmarnock FC, 7.00)