U13 Plate 2017-18 2018-02-15T03:52:38+00:00

U13 Plate 2017-18

Page last updated 15 February 18

Teams qualifying for the following round are highlighted in red.

Plate Contact Details

Teamlines

 

Preliminary Round  (by 13th January)

Hyndland Sec. v. Eastwood HS 2-1
St.Peter the Apostle HS v. Woodfarm HS 2-3
Bearsden Ac. v. St.Luke’s HS 1-0
Bannerman HS v. St.Andrew’s Sec. 4-3


1st Round  (by 27th January)

Cathkin HS v. Glasgow Ac. 1-0
Carluke HS v. Ardrossan Ac.
Irvine Royal Ac. v. Hyndland Sec.
Lenzie Ac. v. Bannerman HS
Gleniffer HS v. Jordanhill School 0-1
Bearsden Ac. v. Vale of Leven Ac.
Woodfarm HS v. St.Andrew’s & St.Bride’s HS
Clydeview Ac. v. Hermitage Ac. 3-5
St.Ninian’s HS Kirkintilloch v. Coatbridge HS
St.Mungo’s HS v. Larbert HS 2-0
Coltness HS v. Airdrie Ac.
Taylor HS v. Lornshill Ac. 1-0
Our Lady’s HS Motherwell v. Denny HS 1-0
Currie HS v. Boroughmuir HS
Dalkeith HS v. Musselburgh Grammar 0-2
James Young HS v. Queensferry HS 9-1
Firrhill HS v. St.Augustine’s HS 1-0
Bathgate Ac. v. Holy Rood HS 3-4
Balwearie HS v. Glenwood HS 6-1
Madras College v. Webster’s HS 7-4
Perth HS v. Fraserburgh Ac. 9-0


2nd Round  (by 10th February)

Jordanhill School v. Woodfarm HS or St.Andrew’s & St.Bride’s HS
Bearsden Ac. or Vale of Leven Ac. v. Carluke HS or Ardrossan Ac.
Lenzie Ac. or Bannerman HS v. Hermitage Ac.
Irvine Royal Ac. or Hyndland Sec. v. Cathkin HS
St.Modan’s HS v. Our Lady’s HS Motherwell
Coltness HS or Airdrie Ac. v. Taylor HS
Wallace HS v. St.Ninian’s HS Kirkintilloch or Coatbridge HS
Falkirk HS v. St.Mungo’s HS
Portobello HS v. Firrhill HS
Balerno HS v. Musselburgh Grammar 5-4
Holy Rood HS v. Currie HS or Boroughmuir HS
James Young HS v. St.Kentigern’s Ac.
Inverurie Ac. v. Inverkeithing HS 3-9
Balwearie HS v. Madras College
St.Andrew’s HS Kirkcaldy HS v. Glenrothes HS 5-4
Perth HS v. Kirkcaldy HS


3rd Round  (by 3rd March)

St.Andrew’s HS Kirkcaldy HS v. Wallace HS or St.Ninian’s HS Kirkintilloch or Coatbridge HS
Lenzie Ac. or Bannerman HS or Hermitage Ac. v. Bearsden Ac. or Vale of Leven Ac. or Carluke HS or Ardrossan Ac.
Inverkeithing HS v. Balwearie HS or Madras College
St.Modan’s HS or Our Lady’s HS Motherwell v. Perth HS or Kirkcaldy HS
Portobello HS or Firrhill HS v. Coltness HS or Airdrie Ac. or Taylor HS
Balerno HS v. Jordanhill School or Woodfarm HS or St.Andrew’s & St.Bride’s HS
James Young HS or St.Kentigern’s Ac. v. Falkirk HS or St.Mungo’s HS
Irvine Royal Ac. or Hyndland Sec. or Cathkin HS v. Holy Rood HS or Currie HS or Boroughmuir HS

 

4th Round  (by 17th March)

Lenzie Ac. or Bannerman HS or Hermitage Ac. or Bearsden Ac. or St.Luke’s HS or Vale of Leven Ac. or Carluke HS or Ardrossan Ac. v. Inverkeithing HS or Balwearie HS or Madras College

James Young HS or St.Kentigern’s Ac. or Falkirk HS or St.Mungo’s HS v. Portobello HS or Firrhill HS or Coltness HS or Airdrie Ac. or Taylor HS

Irvine Royal Ac. or Hyndland Sec. or Cathkin HS or Holy Rood HS or Currie HS or Boroughmuir HS v. St.Modan’s HS or Our Lady’s HS Motherwell or Perth HS or Kirkcaldy HS

Balerno HS or Jordanhill School or Woodfarm HS or St.Andrew’s & St.Bride’s HS v. St.Andrew’s HS Kirkcaldy HS or Wallace HS or St.Ninian’s HS Kirkintilloch or Coatbridge HS

 

Semifinals  (by 28th April)

James Young HS or St.Kentigern’s Ac. or Falkirk HS or St.Mungo’s HS or Portobello HS or Firrhill HS or Coltness HS or Airdrie Ac. or Taylor HS
v.
Balerno HS or Jordanhill School or Woodfarm HS or St.Andrew’s & St.Bride’s HS or St.Andrew’s HS Kirkcaldy HS or Wallace HS or St.Ninian’s HS Kirkintilloch or Coatbridge HS

Irvine Royal Ac. or Hyndland Sec. or Cathkin HS or Holy Rood HS or Currie HS or Boroughmuir HS or St.Modan’s HS or Our Lady’s HS Motherwell or Perth HS or Kirkcaldy HS
v.
Lenzie Ac. or Bannerman HS or Hermitage Ac. or Bearsden Ac. or St.Luke’s HS or Vale of Leven Ac. or Carluke HS or Ardrossan Ac. or Inverkeithing HS or Balwearie HS or Madras College