Hampden Park Glasgow: 0141 620 4570|John.Watson@scottish-football.com
Semifinals / Finals (Shields / Plates) 2013 2018-03-30T18:38:24+00:00

 

 

Lloyds TSB Scotland U13 Shield Semifinals

 

Duncanrig Sec.  1  Broughton HS  2   (Wed 8 May, Cambuslang Rangers, 7.30)

St.Ninian’s HS Giffnock  1  Grange Ac.  4   (Thur 2 May, Neilston Juniors, 7.00)

 

Lloyds TSB Scotland U13 Shield Final

 

Broughton HS  2  Grange Ac.  1    (Wed 22 May, Rugby Park, Kilmarnock FC, 7.30)

 

 

 

Lloyds TSB Scotland U14 Shield Semifinals

 

St.Andrew’s Ac.  0  Craigmount HS  3    (Thur 9 May, Bathgate Juniors FC, 6.30)

St.Peter the Apostle HS  0  Braidhurst HS  3   (Tues 7 May, Vale of Clyde FC, 7.00)

 

Lloyds TSB Scotland U14 Shield Final

 

Craigmount HS  1  Braidhurst HS  5   (Mon 20 May, Airdrie United FC, 7.30)

 

 

 

Lloyds TSB Scotland U15 Shield Semifinals

 

Woodmill HS  2  Dunbar Grammar  3   (Thur 25 Apr, Spartans FC, Edinburgh, 6.30)

 

Bannerman HS  1  John Ogilvie HS  1  (4-3 pens)    (Tues 16 Apr, Vale of Clyde FC, 6.15)

 

Lloyds TSB Scotland U15 Shield Final

 

Dunbar Grammar  2  Bannerman HS  2  (3-4 pens)  (Wed 15 May, Tynecastle, Heart of Midlothian FC, 7.00)

 

 

 

 

Lloyds TSB Scotland U16 Shield Semifinals

 

Clydebank HS  3  St.Margaret’s HS  4    (Thur 18 Apr, Cambuslang Rangers FC, 6.15)

 

St.Peter the Apostle HS  4  Greenfaulds HS  1   (Tues 23 Apr, Vale of Clyde FC, 6.15)

 

Lloyds TSB Scotland U16 Shield Final

 

St.Margaret’s HS  0  St.Peter the Apostle HS  0  (5-4 pens)   (Fri 3 May, Airdrie United FC, 7.00)

 

 

 

 

Lloyds TSB Scotland Senior Shield Semifinals

 

Stonelaw HS  1  Bishopbriggs Ac.  5   (Fri 19 Apr, Broadwood Stadium, 4.00)

St.Peter the Apostle HS  3  St.Ambrose HS  1   (Mon 22 Apr, Airdrie United FC, 4.00)

 

Lloyds TSB Scotland Senior Shield Final

 

Bishopbriggs Ac.  2  St.Peter the Apostle HS  0   (Thur 9 May, Airdrie United FC, 7.00)

 

 

 

 

Lloyds TSB Scotland U15 Girls Shield Semifinals

 

Lasswade HS  7  Bishopbriggs Ac.  1   (Tues 14 May, Ainslie Park, Spartans FC, Edinburgh, 3.00)

Mintlaw Ac.  1  Woodmill HS  3   (Mon 13 May, Station Park, Forfar Athletic FC, 2.00)

 

Lloyds TSB Scotland U15 Girls Shield Final

 

Lasswade HS  1  Woodmill HS  4   (Wed 5 June, Ainslie Park, Spartans FC, Edinburgh, 7.30)

 

 

 

Lloyds TSB Scotland Senior Girls Shield Semifinals

 

Boroughmuir HS  7  Firrhill HS  2   (Mon 15 Apr, Meggetland, Edinburgh, 4.30)

 

Nicolson Institute  4  Williamwood HS  2   (Fri 19 Apr, Highland Football Academy, Dingwall, 12.30)

 

Lloyds TSB Scotland Senior Girls Shield Final

 

Boroughmuir HS  0  Nicolson Institute  0  (4-2 pens)  (Wed 23 Apr, Clachnacuddin FC, Inverness, 12.30)

 

 

Lloyds TSB Scotland U13 Plate Semifinals

 

Coltness HS  2  Graeme HS  1   (Tues 21 May, Kirkintilloch Rob Roy, 6.30)

Wallace HS  2  Trinity HS Rutherglen  3   (Tues 14 May, Kirkintilloch Rob Roy, 6.30)

 

Lloyds TSB Scotland U13 Plate Final

 

Coltness HS  3  Trinity HS Rutherglen  4    (Tues 28 May, Kirkintilloch Rob Roy, 6.30)

 

 

Lloyds TSB Scotland U14 Plate Semifinals

 

Harris Ac.  4  Carrick Ac.  4  (5-4 pens)    (Thur 23 May, Cambuslang Rangers FC, 6.30)

Paisley Grammar  0  St.Mungo’s HS  4    (Wed 29 May, Vale of Clyde FC, 7.00)

Lloyds TSB Scotland U14 Plate Final

Harris Ac.  1  St.Mungo’s HS  2    (Thur 6 June, Spartans FC, Edinburgh, 7.30)